Okulary dla dzieci

Wybór oprawek dla dzieci nie jest sprawą prostą. Okulary dla najmłodszych muszą bowiem spełniać szereg wymogów pozwalających na ich wygodne i bezpieczne noszenie.

podstrona_dla dzieciW naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz oprawek dla dzieci – zarówno metalowych, jak i z tworzywa sztucznego – w różnych kolorach i kształtach, co pozwoli na dopasowanie ich do każdej twarzy. Dysponujemy również dużym wyborem szkieł okularowych zapewniających wysoką ostrość widzenia.

 

 

O czym warto pamiętać wybierając okulary dla dziecka?

 

1. Czy okulary leżą wygodnie, a ich noszenie nie powoduje bólu zwłaszcza w okolicach nosa i uszu.

Może to świadczyć o złym doborze oprawek lub zbyt ciężkich szkłach. Aby sprawdzić okulary należy założyć je dziecku na ok. 30 minut. Jeśli po tym czasie nie wystąpił żaden z powyższych objawów, okulary można uznać za dobrze dopasowane.

 

2. Czy dziecko może bezproblemowo patrzeć przez okulary?

Wybierając szkła i oprawki powinniśmy sprawdzić, czy będą odpowiednio duże, umożliwiając swobodne patrzenie w każdym kierunku bez omijania soczewki korekcyjnej.

 

3. Czy w oprawkach da się zamontować konkretny rodzaj soczewek?

Jeśli w toku badań wyszła konieczność wykorzystania konkretnego rodzaju szkieł korekcyjnych, powinniśmy sprawdzić, czy wybrane oprawki umożliwiają ich montaż.

 

4. Czy oprawki będą się podobały dziecku?

Jednym z najważniejszych punktów przy wyborze okularów dla dziecka jest jego gust. Czy okulary będą mu się podobały na tyle, aby nosiło je regularnie? Szeroka oferta modeli oprawek dostępna w naszym salonie umożliwia wybór idealnego rozwiązania, które sprawi, że dziecko będzie chętniej korzystało z otrzymanych okularów.

 

Zapraszamy do naszego salonu, gdzie mogą Państwo liczyć na profesjonalną obsługę i pomoc w wyborze idealnych oprawek dla dziecka.

MARKI Dostępne
W naszym Salonie:

Polly Folly i wiele innych

Niektóre z naszych modeli:

polly folly 3polly folly 2 polly folly